Za nami pracowite wydarzenie „Muzyka jest kobietą” zorganizowane z okazji Dnia Kobiet.

W naszej Bibliotece zagościły popularne utwory skomponowane

dla kobiet, z myślą o kobietach oraz z miłości do nich.

Artystycznych wzruszeń przy niezapomnianych szlagierach dostarczyli nam Dariusz Gajda i Krzysztof Rydzelewski – wokaliści zespołu KaDar.

Bardzo licznie zebrana publiczność i tym razem bawiła się w Bibliotece znakomicie.

Bal Karnawałowy -  dla rodzin osób z niepełnosprawnościami. 

Bal Karnawałowy – dla rodzin osób z niepełnosprawnościami. 

Po przerwie powraca bal karnawałowy dla mieszkańców Ursynowa ze znaczną niepełnosprawnością. Organizatorami są Urząd Dzielnicy Ursynów wraz z Dzielnicową Komisją Dialogu Społecznego w Dzielnicy Ursynów. Bal rozpocznie się 7 lutego (wtorek), o godz. 17.00 w sali 136 (al. KEN 61, stacja metra Imielin).

Bal Karnawałowy -  dla rodzin osób z niepełnosprawnościami. 

Dożynki Glinno Parafialne w Wąsewie

Dożynki Glinno Parafialne w Wąsewie

Pamiętajmy o ważnej dacie – 15 sierpnia 1920 roku – tamten dzień był dla nas, Polaków bardzo istotny. I dzięki temu dzisiaj możemy w spokoju cieszyć się, świętować. Życzę wszystkiego najlepszego żołnierzom, którzy też może dziś są między nami. Serdeczne podziękowania kieruję oczywiście także do rolników. Dziękuję za wasz trud, wysiłek – mówił Marcin Grabowski, dyrektor delegatury MUW w Ostrołęce, radny wojewódzki.

A w drugiej części dożynek odbył się jarmark polsko-litewskich wyrobów i usług lokalnych „Nasze dziedzictwo”, na scenie prezentowali się artyści z powiatu ostrowskiego, ostrołęckiego i goście z Litwy – tegoroczne dożynki miały jak widać charakter międzynarodowy.

Wystąpili: zespół ludowy Poleka z Litwy, zespół pieśni i tańca BezWianka z Ostrowi Mazowieckiej, kapela Przekrój z Ostrołęki, zespól ludowy Żurawiacy, zespół tańca historycznego Chorea Antiqua, zespół Świtanki, zespół Cyganeria, Ostrowskie Studio Piosenki, zespół Kadar, Larysa Tsoy, zespół DiscoBoys, zespół Sumptuastic, zespół New Project.

 
Dożynki Glinno Parafialne w Wąsewie

Woda i Ogień

Woda i Ogień

BO SĄ JAK „WODA & OGIEŃ”…

Krzysztof „Kris” Rydzelewski z Warszawy i Dariusz Gajda z Prudnika tworzą muzyczny duet dance’owo-popowy. Ich artystyczne drogi skrzyżowały się w 2017 roku. Fascynacja muzyką lat 80.tych czyli złotą erą disco sprawiła, że chłopak z gitarą z Prudnika wraz z młodym wokalistą ze stolicy powołali do życia zespół muzyczny KADAR. Początkowo śpiewali covery polskich i zagranicznych twórców, sięgając po tak dobrze znane przeboje repertuaru Anny Jantar, Mieczysława Fogga, Jerzego Połomskiego, Piotra Szczepanika, Ireny Santor, Sławy Przybylskiej, zespołu Happy End, Modern Talking, Abby czy Boney M. Brali udział w wielu znaczących projektach charytatywnych, niejednokrotnie będąc także ich organizatorami. Po pięciu latach muzycznych eksperymentów i twórczych poszukiwań odnaleźli wreszcie własną drogę artystyczną. Dowodem tego jest ich studyjny album „Woda i Ogień”, który właśnie trafia w Państwa ręce. To pierwszy w pełni autorski repertuar zespołu KADAR. Wyjątek stanowi jedynie piosenka „Czas na zmiany”, której tekst wyszedł spod „pióra” Anny Greyman, poetki z Warszawy.
Płyta „Woda i Ogień” to kilkanaście utworów brzmieniowo mocno osadzonych w stylistyce lat 80. minionej epoki. Wiele z nich z powodzeniem pretendować może do miana przeboju.
To mieszanka różnorodnych doznań i emocji. Jest nostalgicznie, refleksyjnie i radośnie, energetycznie i tanecznie. Z pewnością jednak nie nudno!
Zapraszam w podróż do muzycznego świata zespołu KADAR, w którym emocje i nastroje zapisane są w dźwiękach przeplatanych słowem.

Anna Tomasik

Galeria zdjęć

Materiał video

Dziękujemy wszystkim dzięki którym powstał pierwszy album autorski

Proszę podaj rękę - koncert charytatywny dla Daniela Darkowskiego

Proszę podaj rękę – koncert charytatywny dla Daniela Darkowskiego

Daniel Darkowski to 32-letni mieszkaniec gminy Pokrzywnica, który wskutek nieszczęśliwego wypadku stracił prawą rękę. Jako zawodowy kierowca pojazdów ciężarowych, nie może dalej wykonywać swojego zawodu. Jest to tym bardziej dotkliwe ze względu na to, że to Daniel stanowił do tej pory główne źródło utrzymania rodziny. Oprócz żony i dwójki dzieci, opiekował się również rodzicami. Teraz Daniel i jego rodzina proszą o wsparcie finansowe, aby mogli zakupić specjalistyczną, bardzo kosztowną protezę.

 

W pomoc Danielowi włączyło się już wiele osób. Na facebooku powstała specjalna grupa „Razem dla Daniela„, gdzie przeprowadzane są licytacje, z których dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie protezy. Główna zbiórka pieniędzy prowadzona jest na stronie fundacji siepomaga.pl. Kwota, którą musi zebrać pan Daniel opiewa na ponad 370 tys. zł. Do tej pory udało się uzbierać zaledwie 12%.

Oprócz licytacji i zbiórek, osoby zaangażowane w pomoc panu Danielowi, organizują dla niego koncert charytatywny pod hasłem „Proszę podaj rękę…”. Koncert odbędzie się 4 września w Pokrzywnicy, a oprócz występów wielu zespołów, na wszystkich przybyłych czekać będą dodatkowe atrakcje. Podczas trwania imprezy wolontariusze z puszkami zbierać będą datki na zakup protezy dla Daniela Darkowskiego. Szczegóły na plakacie poniżej

Proszę podaj rękę - koncert charytatywny dla Daniela Darkowskiego