O nas

BO SĄ JAK „WODA & OGIEŃ”…

 

Krzysztof „Kris” Rydzelewski z Warszawy i Dariusz Gajda z Prudnika tworzą muzyczny duet dance’owo-popowy. Ich artystyczne drogi skrzyżowały się  w 2017 roku. Fascynacja muzyką lat 80.tych czyli złotą erą disco sprawiła, że chłopak z gitarą z Prudnika wraz z młodym wokalistą ze stolicy powołali do życia zespół muzyczny KADAR. Początkowo śpiewali covery polskich i zagranicznych twórców, sięgając po tak dobrze znane przeboje repertuaru Anny Jantar, Mieczysława Fogga, Jerzego Połomskiego, Piotra Szczepanika, Ireny Santor, Sławy Przybylskiej, zespołu Happy End, Modern Talking, Abby czy Boney M. Brali udział w wielu znaczących projektach charytatywnych, niejednokrotnie będąc także ich organizatorami. Po pięciu  latach muzycznych eksperymentów i twórczych poszukiwań odnaleźli wreszcie własną drogę artystyczną.  Dowodem tego jest ich studyjny album „Woda i Ogień”, który właśnie trafia w Państwa ręce. To pierwszy w pełni autorski repertuar zespołu KADAR. Wyjątek stanowi jedynie piosenka „Czas na zmiany”, której tekst wyszedł spod „pióra” Anny Greyman, poetki z Warszawy.

Płyta „Woda i Ogień” to kilkanaście utworów brzmieniowo mocno osadzonych w stylistyce lat 80. minionej epoki. Wiele z nich z powodzeniem pretendować może do miana przeboju.

To mieszanka różnorodnych doznań i emocji. Jest nostalgicznie, refleksyjnie i radośnie, energetycznie i tanecznie. Z pewnością jednak nie nudno!

Zapraszam w podróż do muzycznego świata zespołu KADAR, w którym emocje i nastroje zapisane są w dźwiękach przeplatanych słowem. Tekst: Anna Tomasik

Photo: Bartosz Kuśmierski

social media
social media
social media
social media

Krzysztof Rydzelewski

Absolwent Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Pomysłodawca i koordynator projektów artystycznych i charytatywnych. Zdobywca wielu nagród na festiwalach międzynarodowych. Wielokrotnie doceniony przez seniorów i osoby niepełnosprawne, kilkukrotnie nominowany do Osobowości Roku.

Przez kilka lat współpracował z Olgą Romaszko Niewiadomską, Włodzimierzem Nachornym, Laureat licznych festiwali w Polsce
i zagranicą. Wielokrotnie doceniony przez seniorów i osoby niepełnosprawne członek sekcji estrady w Związku Artystów Scen Polskich Stypendysta Funduszu Popierania Twórczości (ZAIKS).

Nagrody i wyróżnienia:

Międzynarodowy Festiwal Warszawski Polones organizowany
przez Burmistrza Bemowa w Warszawie (2011)

Polski Festiwal Sztuki „Orzeł” (2016)

Bielański Wolontariusz Roku (2016)

Festiwal Międzynarodowy Horus Inside Summer – Włochy 2017

Laurat Złotego liścia Retro im. Mieczysława Fogga

social media

Dariusz Gajda

Urodził się w Prudniku, województwo opolskie, gdzie ukończył Studio Piosenki przy Prudnickim Ośrodku Kultury. Jest wykonawcą, kompozytorem i autorem tekstów, wokalistą, a także członkiem Związku Artystów Scen Polskich (ZASP) i ZAiKS

Przez kilka lat współpracował ze znanym polskim muzykiem, specjalistą muzyki dawnej, wieloletnim szefem zespołu „Ars Nova- Jackiem Urbaniakiem. Wystąpił w trzech koncertach kolęd z udziałem Jerzego Połomskiego i Wojciecha Siemiona w oprawie muzycznej „Ars Nova”.

Dyskografia:

„Chwila” 2005
„Najpiękniejsze kolędy” 2007
“Takie jest życie” 2012 (z zespołem Setus)
„Życie jest miłością” 2018 (z zespołem Kadar)
„END” 2021 (z zespołem Setus)

Nagrody i wyróżnienia:

Wyróżnienie w Powiatowym Przeglądzie Wokalistów i Zespołów Muzycznych „Prudnicka Wiosna ’95

W maju 1996 roku wystąpił w prestiżowym koncercie z okazji 50-lecia Radia Wrocław

w 2003 znalazł się w gronie ścisłych finalistów jako wokalista w konkursie piosenki „Stołecznej Estrady”,
podczas trwania koncertu „Wianki”

19 grudnia 2003 roku wystąpił jako solista w kolejnym prestiżowym koncercie, tym razem na Zamku Królewskim w Warszawie,
z popularnym zespołem muzyki dawnej „Ars Nova” oraz światowej sławy sopranistką Anną Mikołajczyk.

koncert z zespołem Setus w Ośno Lubuskie
jako gwiazda wieczoru 2013

„Osobowość Roku 2018” w kategorii Kultura przyznaną przez Tygodnik Ostrołęcki.

Od marca 2019 roku jest członkiem Związku Artystów Scen
Polskich.

Zaufali nam

icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon