Muzyka to jedna z najbardziej wyrafinowanych sztuk, dzięki której zarówno artyści, jak i słuchacze mogą odbierać ją indywidualnie. Płyta „Miłość bez granic”, to wspaniała podróż w różnorodny świat muzyki i niezapomnianych dźwięków. Artyści na niej pokazali niesamowitą energią oraz dali swoje serce. Na płycie usłyszymy niezwykle wzruszający utwór Oksany Likarenko – „Lety” („Лети”), który powstał tuż przed wybuchem wojny na Ukrainie. Artystka w utworze pragnie przekazać swoje emocje.
Artyści nie ustają w działaniach na rzecz uchodźców, którzy ucierpieli z powodu wojny. 4 marca odbył się z tej okazji pierwszy premierowy koncert charytatywny w Klubie „VooDoo” przy Alei Prymasa Tysiąclecia 48A w Warszawie „Miłość bez granic”. Producentami kreatywnymi koncertu, pomysłodawcami, organizatorami są Dariusz Gajda, Krzysztof Rydzelewski.
Już w kwietniu ukaże się płyta, na której zaprezentują się artyści z koncertu „Miłość bez granic”. Na płycie znajdą się utwory autorskie oraz znane i lubiane przeboje w różnych wykonaniach.
Album z 16 artystami może być cegiełką podczas kolejnych koncertów dla Ukrainy.
Sponsorem wydania płyty jest tłucznia z Jeleniej Góry – „Art Music”
Kogo usłyszymy na płycie?
Jerzy Gmurzyński – pochodzi z Warszawy.
Prezentuje bardzo różnorodne gatunki muzyczne .
Uczestnik 10 edycji programu The Voice of Poland.
Podkładał głos w serialach Disneya – „Ja w kapeli”, „Austin i Ally”, „Bakugan”.
Kreował rolę Judasza w warszawskiej produkcji „Jesus Christ Superstar” w Teatrze Rampa.
Wokalista ogólnopolskiego projektu „Queen Tribute”.
Debiutował na scenie Teatru Polskiego w koncercie musicalowym z „Raminem Karimloo”.
Zwycięzca wielu międzynarodowych i ogólnopolskich festiwali muzycznych
Wykształcony i aktywny zawodowo wokalista, aktor scen muzycznych, pedagog śpiewu.
Anna Maria Adamiak – pochodzi z Warszawy
Reprezentuje różne style i gatunki muzyczne.
Śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa, aktorka, pedagog, muzykoterapeutka.
Osiągnięcia artystyczne:
Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W 2014 roku reprezentowała Polskę na „Światowym Dniu Rycerza” w Fornovo di Taro we Włoszech oraz 2016
w Grasse we Francji. W 2019 roku w Wilnie, została odznaczona Złotą Statuetką im. Stanisława Moniuszki za rozsławianie polskiej kultury operowej w kraju i za granicą. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi, ukończyła Wydział Wokalno–Aktorski, specjalność – śpiew solowy.
Dariusz Gajda
Urodził się w Prudniku, województwo opolskie, gdzie ukończył Studio Piosenki przy Prudnickim Ośrodku Kultury. Porusza się gatunku muzyki pop – dance, stylizowanej na lata 80-te. Na swoim koncie ma wydane 4 albumy studyjne. Przez kilka lat współpracował ze znanym polskim muzykiem, specjalistą muzyki dawnej, wieloletnim szefem zespołu „Ars Nova- Jackiem Urbaniakiem. 19 Grudnia 2003 wystąpił w prestiżowym koncercie na Zamku Królewskim w Warszawie z okazji wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, wspólnie z zespołem muzyki dawnej „Ars Nova” oraz światowej sławy sopranistką Anną Mikołajczyk , podczas którego został wykonany w wersji polskiej hymn Unii Europejskiej „Oda do radości”. Na przełomie 2007/2008 wystąpił w trzech koncertach kolęd z udziałem Jerzego Połomskiego i Wojciecha Siemiona, w oprawie muzycznej „Ars Nova”. Jest wykonawcą, kompozytorem i autorem tekstów, wokalistą, a także członkiem Związku Artystów Scen Polskich (ZASP) i (ZAiKS). Wielokrotnie nominowany do „OSOBOWOŚCI ROKU” w kategorii Kultura. Jego utwór „Noc moich marzeń” został zakwalifikowany do wstępnych preselekcji Eurowizji 2020.
Lidia Kopania – urodziła się Koluszkach
polska piosenkarka, autorka tekstów
wydała trzy albumy studyjne: Intuicja (2006), Przed świtem (2008) i Pod słowami (2015). Pierwszą Singlem „Sleep” zwyciężyła w koncercie „Trendy” podczas festiwalu TOPtrendy 2006. W 2009 reprezentowała Polskę z utworem „I Don’t Wanna Leave” w 54. Konkursie Piosenki Eurowizji organizowanym w Moskwie. Odbyła trasę koncertową po Europie, wystąpiła m.in. na Łotwie, w Mołdawii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Irlandii i na Ukrainie.
Iwona Węgrowska – Pochodzi ze Sląska- Żory. –
polska piosenkarka, autorka tekstów.
wydała dwa albumy studyjne, Singiel „Uwięziona” zajął trzecie miejsce w finale Krajowych Eliminacji do 55 Konkursu Piosenki Eurowizji. W trakcie kariery muzycznej nagrywała z Marianem Lichtmanem, Piotrem Kupichą, Piotrem Rubikiem, Magdą Femme, Dr. Dre, Liroyem i DKA.
Wystąpiła w sztuce teatralnej „Jeśli kochać, to Cygana”.
Prowadzi czynnie działalność charytatywną i czynnie działa zawodowo.
Iwona Manista – Kutryś – Mieszka w okolicach Warszawy
Wokalistka, kompozytorka, pedagog, z wykształcenia aktorka.
Ukończyła studia edukacji muzycznej/artystycznej na Uniwersytecie Łódzkim, podyplomową dyrygenturę chóralną na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, a także Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. W swoim repertuarze mam wiele piosenek oprócz autorskich – piosenki Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory, Jonasza Kofty i inne.
Zdobyła „Kryształowy Kamerton” nagrodę Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR za swoje kompozycje. Śpiewa jazz, piosenki autorskie, aktorskie oraz kabaretowe.
Alicja Markowska – Pochodzi z Warszawy
śpiewaczka związana z różnorodnym repertuarem i gatunkami muzycznymi. Rozpoczęła swą karierę w okresie studiów współpracując z Orkiestrą i Big Bandem Garnizonu Warszawskiego, Reprezentacyjną Orkiestrą Wojska, Polskiego, Orkiestrą MSW. Śpiewała w Chórze Towarzystwa Przyjaciół Filharmonii Narodowej. Jako solistka Warszawskiego Chóru Międzyparafialnego odbyła wiele koncertów w kraju i zagranicą. Była członkiem zespołu Musica Sacra nagrywając ,,Fryderykowie” płyty. Na swoim koncie ma również nagrodę Grand Prix festiwalu Otrzymała nagrodę Grand Prix festiwalu Sakrosong za utwór „Nobody Knows”.
Obecnie zwraca się w kierunku okresu muzyki lat 20-stych i 30 – stych,
planuje nagranie płyty solowej.
Agata Russjan – 19-letnia wokalistka z Sopotu. Artystka o dużej wrażliwości, barwie oraz delikatnej, magicznej melodii, by z osobistymi z emocjami móc oddać się w pełni muzyce oraz dzielić się swoim wewnętrznym światem z publicznością.
Wojtek Dąbrowski – Pochodzi z Warszawy.
autor wierszy, kompozytor piosenek Członek Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR i Stowarzyszenia Autorów Polskich organizator i dyrektor artystyczny Ogólnopolskich Festiwali Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga , laureat Szansy na sukces 1996.
Występuje z własnymi programami autorskimi, recitalami i programami satyrycznymi – Muzyczny Kabaret Wojtka Dąbrowskiego.
Weronika Migda – pochodzi z Sochaczewa.
Jest studentką II roku wokalistyki estradowej na Akademii Muzycznej w Łodzi.
laureatką wielu festiwali wokalnych na terenie całej Polski. Współpracowała wokalnie z Orkiestrą „Cameratą Mazovia”
Karolina Adaszewska – pochodzi z Warszawy.
Pierwsze kroki stawiała w Teatrze Muzycznym „Tintilo”. Wokalistka i autorka tekstów zespołów Hecate Trivia, Ciężkie Dzieciństwo oraz Dziewieje. Prekursorka nurtu ezofolk, z zespołem Dziewieje wystąpiła w finale Dragon Folk Fest.
Oksana Likarenko – pochodzi z Ukrainy
Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, a także programu Erasmus na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu. Występowała w wielu ważnych salach koncertowych, takich jak Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, Opera Krakowska, Filharmonia Kirowohradzka, Schlosstheater Schönbrunn(Wiedeń), Filharmonia Warmińsko-Mazurska. Laureatka Ogólnopolskich oraz Międzynarodowych Konkursów i Festiwali wokalnych.
Wojtek Piotr Rodziewicz „Schanel” – pochodzi z Warszawy
Artysta, który od najmłodszych lat spełnia marzenia związane z muzyką oraz pisze własne teksty.
Angelika Balcerek „Anielka” – pochodzi z Radomia.
Jest laureatką i finalistką licznych konkursów wokalnych, między innymi: „Śpiewajmy poezję” oraz ,,Pamiętajmy o Osieckiej”. Pisze teksty oraz współtworzy muzykę.
Aktualnie studjuje na Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku „wokalistyka estradowa”.
Katarzyna Kopniak- pochodzi z okolic Warszawy.
Laureatka wielu konkursów wokalnych, pisze teksty a jej twórczość artystyczna
ma na celu niesienie pomocy ludziom, którzy najbardziej jej potrzebują
Denis Woźniak – pochodzi z okolic Poznania
Autor tekstów i wokalista.
Znakomicie odnajduje się w stylu muzyki hip-hop oraz pop
Artysta koncertuje w Polsce.
Wystąpił 2 kwietnia 2022 na festiwalu muzyki Disco w Lubinie
Teren C – Pochodzą z okolic Sochaczewa
zespół Country, którego założycielem jest Tomasz Połeć
W latach 80. grali dużo koncertów. Czasami w dość egzotycznych zestawieniach, np. z legendarnym punkowym zespołem Siekiera. Były też wspólne koncerty ze Stanisławem Sojką, czy z niedawno zmarłym Janem „Kyksem” Skrzekiem.
Zespół wykonuje przede wszystkim własne utwory, czasem korzystając ze standardów.
W czerwcu 2017 roku zespół wydał swój debiutancki album pt. „Tak myślę sobie”.
Parę słów o producentach kreatywnych i pomysłodawcach – „Miłość bez granic”
Organizatorami oraz pomysłodawcami są Dariusz Gajda i Krzysztof Rydzelewski, którzy od lat koordynują rożne projekty charytatywne i artystyczne. Pomaganie innym ludziom, zwłaszcza tym najbardziej potrzebującym, od zawsze było ich celem.
Zrealizowane projekty:
2018 – „Życie jest miłością” – album płytowy z największymi przebojami polskiej estrady.
2019 – „Artyści dla niepełnosprawnych” – współorganizowali koncert w Polskim Radiu im. Lutosławskiego „Artyści dla niepełnosprawnych”, nad którym honorowy patronat objęła Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda.
2020 – „Serce dla serca” – płyta na rzecz chorej Iwony z udziałem 55 artystów z Polski i z zagranicy.
2022 – „Gloria Victis” – pieśni powstańcze i patriotyczne w nowych aranżacjach i wykonaniach.
Szczególne podziękowania dla:
Magdaleny Zagrajek i Urszuli Szterner za zdjęcia i cudowną energię
Adama Maćkowskiego za przygotowanie całego projektu graficznego płyty,
Kuby Zawadziło za przygotowanie płyty do produkcji
Michała Wawryniuka „Laboratorium Muzyki” za serce
Mirosława Skorupskiego – „LVX Studio” za bezinteresowną pomoc i życzliwość
Patronów medialnych, partnerów, a w szczególności sponsorowi wydania płyty tłoczni z Jeleniej Góry –
„Art.Music Sp.J. St.Chromiński, K. Łozowski”
oraz wszystkim artystom za ich cudowne serce i energię
Patronat nad płytą objęli:
TVP 2 – Telewizja Polska
LaMetD (La Mode et la Diplomatie) – ekskluzywny magazyn modowo – dyplomatyczno – kulturalny
Odkrywamy idoli – portal kulturalny
ID media – Agencja Wydawniczo – Promocyjna Ilona Adamska
KRP – Katolickie Radio Podlasie
Radio Rekord – rozgłośnia radiowa, działająca w województwie mazowieckim i świętokrzyskim
Dami – Telewizja Radom
Co za dzień.pl – wiadomości z Radomia i regionu, informacje, sport, reportaże, relacje live, zdjęcia, wideo, kalendarium imprez, informator kulturalny
7dni – wiadomości Radom
Express Sochaczewski – tygodnik lokalny powiatu sochaczewskiego
ATV – Telewizja internetowa
DAMOSFERA – zajmuje się szeroko pojętymi zagadnieniami sfery kobiet.
Radio Fest – lokalna rozgłośnia radiowa na Śląsku,
Strefa Music art – niezależny portal muzyczny
Falcon – klub bilardowy
LOKALNA.TV – telewizja regionu świętokrzyskiego
Radio Jasna Góra – polska rozgłośnia katolicka Sanktuarium Jasnogórskiego w Częstochowie
Radio Bezpieczna Podróż – rozgłośnia radiowa, nastawiona na interakcję z odbiorcami i otwarta na współpracę z osobami niepełnosprawnymi.
Planeta kobiet – to ekskluzywny portal dla nowoczesnych, wrażliwych i inteligentnych kobiet, które szukają w życiu najlepszych wartości.
Stowarzyszenie wspierania bezpieczeństwa narodowego- upowszechnianie wartości patriotycznych nowoczesnego społeczeństwa obywatelskiego i identyfikowania się z bezpieczeństwem narodowym
Law Business Quality – magazyn ludzi biznesu
Imperium kobiet – magazyn kobiet spełnionych,
Radio Islanders – łączy Polonię na całym świecie jakościową muzyką
Szczypta Luksusu by Ilona Adamska – skarbnica kobiecych inspiracji, autorytetów, klucz do wygranej potyczki z własnymi słabościami.
Nadmorska Grupa Medialna – w sferze usług medialnych: Twoja Telewizja Morska i Twoja Telewizja Religijna, Chopin Info, portale informacyjne: Nadmorski24.pl, Kociewie24.pl i TelewizjaTTM.pl oraz regionalne radio Norda FM.
Radio CCM – Słychać nas na Śląsku i na Podbeskidziu. A także w Oświęcimiu i okolicach. Radio CCM nadaje na cały świat przez Internet
Radio Nadzieja – Diecezjalne Radio Nadzieja 103,6 FM zostało powołane dekretem Biskupa Łomżyńskiego Stanisława Stefanka. Program ruszył 2 grudnia 2001r., a oficjalne otwarcie nastąpiło 6 stycznia 2002r. Od tamtej pory na trwałe wtopiliśmy się w życie regionu. Program nadajemy 24 godziny na dobę. Na antenie radia można słuchać audycji społecznych, edukacyjnych, rozrywkowych, dyskusji informacyjnych, a także najświeższych wiadomości lokalnych, z terenu diecezji łomżyńskiej oraz z kraju i świata.