Opracowanie i projekt graficzny: Bartosz Kuśmierski,
Foto zespołu KADAR: Bartosz Kuśmierski,
Stylizacja: Anna Tomasik,
Wydawca: Case Studio,
Producent: Krzysztof Rydzelewski, Dariusz Gajda

BO SĄ JAK „WODA & OGIEŃ”…

Krzysztof „Kris” Rydzelewski z Warszawy i Dariusz Gajda z Prudnika tworzą muzyczny duet dance’owo-popowy. Ich artystyczne drogi skrzyżowały się w 2017 roku. Fascynacja muzyką lat 80.tych czyli złotą erą disco sprawiła, że chłopak z gitarą z Prudnika wraz z młodym wokalistą ze stolicy powołali do życia zespół muzyczny KADAR. Początkowo śpiewali covery polskich i zagranicznych twórców, sięgając po tak dobrze znane przeboje repertuaru Anny Jantar, Mieczysława Fogga, Jerzego Połomskiego, Piotra Szczepanika, Ireny Santor, Sławy Przybylskiej, zespołu Happy End, Modern Talking, Abby czy Boney M. Brali udział w wielu znaczących projektach charytatywnych, niejednokrotnie będąc także ich organizatorami. Po pięciu latach muzycznych eksperymentów i twórczych poszukiwań odnaleźli wreszcie własną drogę artystyczną. Dowodem tego jest ich studyjny album „Woda i Ogień”, który właśnie trafia w Państwa ręce. To pierwszy w pełni autorski repertuar zespołu KADAR. Wyjątek stanowi jedynie piosenka „Czas na zmiany”, której tekst wyszedł spod „pióra” Anny Greyman, poetki z Warszawy.
Płyta „Woda i Ogień” to kilkanaście utworów brzmieniowo mocno osadzonych w stylistyce lat 80. minionej epoki. Wiele z nich z powodzeniem pretendować może do miana przeboju.
To mieszanka różnorodnych doznań i emocji. Jest nostalgicznie, refleksyjnie i radośnie, energetycznie i tanecznie. Z pewnością jednak nie nudno!
Zapraszam w podróż do muzycznego świata zespołu KADAR, w którym emocje i nastroje zapisane są w dźwiękach przeplatanych słowem.

Tekst: Anna Tomasik



Dariusz Gajda

Urodził się w Prudniku (woj. opolskie). Ukończył Studio Piosenki przy Prudnickim Ośrodku Kultury. Porusza się w gatunku muzyki pop – dance, stylizowanej na lata 80-te. Na swoim koncie ma wydane 4 albumy studyjne. Przez kilka lat współpracował z Jackiem Urbaniakiem, znanym polskim muzykiem, specjalistą muzyki dawnej i wieloletnim szefem zespołu „Ars Nova”. 19 grudnia 2003 roku na Zamku Królewskim w Warszawie wystąpił w prestiżowym koncercie z okazji wstąpienia Polski do Unii Europejskiej obok zespołu muzyki dawnej „Ars Nova” i światowej sławy sopranistki Anny Mikołajczyk. Na przełomie 2007/2008 wystąpił w trzech koncertach kolęd z udziałem Jerzego Połomskiego i Wojciecha Siemiona, w oprawie muzycznej „Ars Nova”. Wielokrotnie nominowany do „Osobowości Roku” w kategorii Kultura. Jego utwór “Noc moich marzeń” zakwalifikowany został do wstępnych preselekcji Eurowizji 2020.Kompozytor, autor tekstów i wokalista. Członek ZASP.

Krzysztof Rydzelewski

Urodził się w Warszawie. W roku 2000 uczęszczał do Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie zdobył warsztat i doskonalił swój głos. Artyście akompaniował m. in. wybitny polski muzyk i kompozytor Włodzimierz Nachorny oraz Bożena Sitek, Eugeniusz Majchrzak. Laureat Złotego liścia Retro im. Mieczysława Fogga (2014). W 2015 roku zdobył I miejsce na Międzynarodowym konkursie poświęconym twórczości Anny German. Uhonorowany Srebrnym Medalem na Międzynarodowym Festiwalu „Chorus Inside Summer” we Włoszech (2016) oraz statuetką „Bielańskiego Wolontariusza Roku” za liczne koncerty dla seniorów Stowarzyszenia Vis Major oraz ośrodków pożytku publicznego w dzielnicy Bielany m.st. Warszawy. Współorganizator koncertu „Artyści dla niepełnosprawnych”, który odbył się w 2019 roku w Polskim Radiu im. Lutosławskiego. Pomysłodawca projektów artystycznych: „Serce dla Serca” i „Sztuka jest kobietą” oraz „Gloria Victis”. Piosenkarz, autor tekstów piosenek. Śpiewa piosenki w stylu retro i współczesne. Członek Sekcji Estrady (ZASP)

Gościnnie na płycie wystąpili:

Lidia Kopania

Wydała cztery albumy: BEATING THE MORNING RUSH (2004), który ukazał się w Niemczech, INTUICJA (2006), PRZED ŚWITEM (2008), POD SŁOWAMI (2015). W 2005 roku brała udział w konkursie Premiery na Festiwalu w Opolu. Zwyciężyła w konkursie Trendy na Festiwalu Top Trendy TV Polsat w 2006 roku w Sopocie. Wzięła udział w programie „Podróże z żartem”, w którym brawurowo wykonała utwór „Don’t Cry for Me Argentina”. Była nominowana do nagrody Superjedynki przyznawanej przez Telewizję Polską w kategorii Debiut Roku 2006. Nagrała piosenkę do filmu animowanego dla dzieci „Franklin i skarb jeziora” (w oryginalnej wersji piosenkę śpiewa Natasha St Piere). Wzięła udział w festiwalu May B Kraków w 2008 roku, na którym występowała również Celine Dion. W listopadzie 2012 roku podpisała umowę z firmą Alles, której jest ambasadorką. W grudniu 2012 roku nagrała nowy teledysk do utworu „Hold My Breath and Wait” w Hotelu Villa Otwock. Swoją najnowszą płytę POD SŁOWAMI wydała 20.11.2015 roku we współpracy z Polskim Radiem. Lidia Kopania reprezentowała Polskę na Festiwalu Eurowizji w 2009 roku w Moskwie wygrywając wcześniej polskie preselekcje – PIOSENKA DLA EUROPY W TVP 1. Podczas promocji europejskiej współpracowała z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego, Bankiem BPH oraz Radiem Zet.


Aneta Skarżyński

Śpiewaczka (mezzosopran) po Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej we Wrocławiu, malarka po Wydziale Wiedzy o Kulturze i Plastyki w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz pisarka – autorka powieści
przygodowych oraz interdyscyplinarnego projektu Opera-Painting-Show. Umiejętności sceniczne są wynikiem niegdysiejszych szlifów, zdobywanych na estradzie, a także na deskach Opery Dolnośląskiej, Teatru Muzycznego – Operetki Wrocławskiej, Teatru Dramatycznego w Legnicy. Dorobek plastyczny to ponad 1.000
obrazów, 72 wystawy indywidualne oraz zbiorowe. Trzecim obszarem jej działań jest
twórczość literacka. W 2008 r. zdobyła wyróżnienie na konkursie im. Herberta w Londynie.
Nakładem Wydawnictwa Psychoskok drukiem ukazało się jej 5 powieści przygodowych.


Jacek Facon – instrument etniczny rainstick

Uczestnik terapii zajęciowej Katolickiego Stowarzyszenia Osób
Niepełnosprawnych w Warszawie, członek zespołu tańca historycznego. Wykonuje
samodzielnie instrumenty muzyczne – kije deszczowe. Lubi ich dźwięk, gra na nich słuchając
utworów muzycznych. Jest szczęśliwy występując wraz z innymi artystami na scenie.

Galeria zdjęć

Materiał video

CHWILA 2005-2020

CHWILA 2005-2020

Pierwsza oficjalna premiera płyty odbyła się w maju 2005 roku. Do tytułowego utworu CHWILA powstał teledysk, promujący album, na którym znalazło się 11 utworów, w tym jeden TRY w wersji angielskiej. Utwór był numerem jeden WIRTUALNA POLSKA w 2006 roku na liście przebojów w kategorii muzyka dance. Pierwsza wersja albumu była promowana pod pseudonimem „DAVID LOUDNESS”. Po remasteringu krążek ukazał się w sierpniu 2022 roku w wersji cyfrowej, wzbogacony o nową wersję utworu CHWILA, nagraną ponownie w 2020 roku w Warszawie, ze śpiewem operowym – mezzosopran Aneta Skarżyński. Utwory z płyty są dostępne na wielu popularnych platformach cyfrowych w Internecie oraz często grane w różnych rozgłośniach radiowych, gdzie osiągały bardzo wysokie miejsca na listach przebojów, a także pozytywnie odbierane przez słuchaczy, stąd ponowna premiera.

Galeria zdjęć

Materiał video

Koncert odbędzie się dnia 12 września 2019 r. o godzinie 18.00 w Sali Koncertowej imienia Witolda Lutosławskiego Polskiego Radia przy ul. Modzelewskiego 59 w Warszawie.

Celem wydarzenia jest zebranie funduszy na rzecz wsparcia osób niepełnosprawnych. Całkowicie bez pobierania jakiegokolwiek wynagrodzenia wystąpi szereg profesjonalistów: od muzyków jazowych (Stanisław Sojka, Urszula Dudziak, Mika Urbaniak & Victor Davis ) poprzez klasycznych (Marek Bracha – pianista, Aneta Skarżyński – mezzosopran, Izabela Kopeć – mezzosopran, Trio VA BANK), aż po wokalistów popowych (Duet KADAR – Krzysztof Rydzelewski i Dariusz Gajda, Kwartet RAMPA, Paweł Mosiołek). Warto dodać, iż udział swój zapowiedział również głuchy od urodzenia Oliver Palmer, który po zainstalowaniu dwóch wysoko ustawionych aparatów zaczął słyszeć w 80% i śpiewać. Jest jedynym na Świecie głuchym tenorem. Osobami prowadzącymi koncert – konferansjerami będą osoby niepełnosprawne z czterokończynowym porażeniem: Łukasz Krasoń oraz Marta Czarnecka. Całość reżyseruje Andrzej Maria Marczewski, laureat wielu prestiżowych nagród, profesjonalista z ponad 50-letnim reżyserskim doświadczeniem teatralnym i estradowym.

Dochód z koncertu zostanie przeznaczony m.in. na dokończenie odbudowy spalonego Domu Zamieszkania i Rehabilitacji Niepełnosprawnych w Warszawie przy ul. Odrębnej 10. Dotychczasowa zbiórka pieniędzy jest systematycznie prowadzona, lecz uzbierana suma ponad 55 tysięcy złotych stanowi zbyt małą kwotę na całkowite odbudowanie obiektu, stąd pomysł na realizację koncertu z udziałem gwiazd, celebrytów i profesjonalistów, którym przyświeca jedna idea – pomóc innym. Podczas koncertu oraz w przerwie będzie prowadzona zbiórka pieniędzy.

Koncert jest uroczystą inauguracją znacznie szerszego projektu, a mianowicie ogólnopolskiej akcji POLACY DLA NIEPEŁNOPSRAWNYCH.

Galeria zdjęć

Materiał video

Drodzy Czytelnicy z wielką przyjemnością informujemy, że dostępna jest już w sprzedaży płytę pt. „Gloria Victis” dedykowaną tym, którzy walczyli o wolność, tym którzy oddali swe życie za Ojczyznę: żołnierzom Wojska Polskiego i Armii Krajowej, Powstańcom Warszawskim, sanitariuszkom z Szarych Szeregów, ofiarom katowni gestapo i NKWD, a także pomordowanym cywilom w czasie Powstania.

„Gloria Victis” to nie tylko tytuł płyty to również duży projekt Fundacji Nowe Teraz oraz symbol. Określenia gloria victis po raz pierwszy użyła Eliza Orzeszkowa w tytule swojej noweli, chcąc uhonorować polskich patriotów z Powstania Styczniowego i w ten sposób obudzić w młodych Polakach, poddawanych rusyfikacji – ducha patriotyzmu.

Album „Gloria Victis” jest składanką 22 utworów, które powstały ku pamięci bohaterów i ofiar zrywów wolnościowych. Pomysłodawcy Dariusz Gajda i Krzysztof Rydzelewski rodzinnie związani są z walką o niepodległość Polski. Dziadkowie Dariusza Gajdy – jako żołnierze AK oddali swoje życie w służbie Ojczyźnie, natomiast dziadek Krzysztofa Rydzelewskiego spędził długie lata w komunistycznym więzieniu jako były żołnierz Armii Krajowej.

Do projektu „Gloria Victis” zaproszeni zostali znamienici artyści, a zarazem osoby, którym Polska jest bliska sercu. Są wśród nich: Grażyna Szapołowska, Anna Mikołajczyk, Izabela Trojanowska, Klaudia Kulik, Dariusz Gajda, Witold Matulka, Karolina Matej, Iwona Węgrowska, Krystyna i Jacek Facon, Anna Maria Adamiak, Justyna Reczeniedi, bracia Golce i wielu innych. Patronami honorowymi są: Archiwum Państwowe, Urząd do Spraw Kombatantów i osób Represjonowanych oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej. Patronami medialnymi są m. in: TVP Historia, TVP Info, Głos Seniora, Gość Niedzielny, Fenomen POLSKA, Eurogospodarka i wielu innych. Wśród darczyńców znajdziemy Fundację Orlen, Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych, CFB Manufaktura, Stowarzyszenie Fort Wielka Księża Góra, Organiclife.

Wydawcą płyty jest Fundacja Nowe Teraz celem działania Fundacji jest podtrzymywanie tradycji narodowych, pielęgnowanie polskości oraz rozwijanie świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, niesienie pomocy osobom wykluczonym z życia społecznego, z niepełnosprawnościami, ludziom bezdomnym, bezrobotnym, pokrzywdzonym, dzieciom i młodzieży oraz ich rodzicom, zmagającymi się często z nieuleczalnymi chorobami.

Dochód ze sprzedaży płyty zostanie w całości przeznaczony na pomoc Kombatantom, którzy zmagają się z problemami zdrowotnymi bądź finansowymi.

Galeria zdjęć

Materiał video

Galeria zdjęć

Materiał video

Muzyka to jedna z najbardziej wyrafinowanych sztuk, dzięki której zarówno artyści, jak i słuchacze mogą odbierać ją indywidualnie. Płyta „Miłość bez granic”, to wspaniała podróż w różnorodny świat muzyki i niezapomnianych dźwięków. Artyści na niej pokazali niesamowitą energią oraz dali swoje serce. Na płycie usłyszymy niezwykle wzruszający utwór Oksany Likarenko – „Lety” („Лети”), który powstał tuż przed wybuchem wojny na Ukrainie. Artystka w utworze pragnie przekazać swoje emocje.

Artyści nie ustają w działaniach na rzecz uchodźców, którzy ucierpieli z powodu wojny. 4 marca odbył się z tej okazji pierwszy premierowy koncert charytatywny w Klubie „VooDoo” przy Alei Prymasa Tysiąclecia 48A w Warszawie „Miłość bez granic”. Producentami kreatywnymi koncertu, pomysłodawcami, organizatorami są Dariusz Gajda, Krzysztof Rydzelewski.

Już w kwietniu ukaże się płyta, na której zaprezentują się artyści z koncertu „Miłość bez granic”. Na płycie znajdą się utwory autorskie oraz znane i lubiane przeboje w różnych wykonaniach.
Album z 16 artystami może być cegiełką podczas kolejnych koncertów dla Ukrainy.
Sponsorem wydania płyty jest tłucznia z Jeleniej Góry – „Art Music”

Kogo usłyszymy na płycie?

Jerzy Gmurzyński – pochodzi z Warszawy.
Prezentuje bardzo różnorodne gatunki muzyczne .
Uczestnik 10 edycji programu The Voice of Poland.
Podkładał głos w serialach Disneya – „Ja w kapeli”, „Austin i Ally”, „Bakugan”.
Kreował rolę Judasza w warszawskiej produkcji „Jesus Christ Superstar” w Teatrze Rampa.
Wokalista ogólnopolskiego projektu „Queen Tribute”.
Debiutował na scenie Teatru Polskiego w koncercie musicalowym z „Raminem Karimloo”.
Zwycięzca wielu międzynarodowych i ogólnopolskich festiwali muzycznych
Wykształcony i aktywny zawodowo wokalista, aktor scen muzycznych, pedagog śpiewu.


Anna Maria Adamiak – pochodzi z Warszawy
Reprezentuje różne style i gatunki muzyczne.
Śpiewaczka operowa, operetkowa i musicalowa, aktorka, pedagog, muzykoterapeutka.
Osiągnięcia artystyczne:
Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W 2014 roku reprezentowała Polskę na „Światowym Dniu Rycerza” w Fornovo di Taro we Włoszech oraz 2016
w Grasse we Francji. W 2019 roku w Wilnie, została odznaczona Złotą Statuetką im. Stanisława Moniuszki za rozsławianie polskiej kultury operowej w kraju i za granicą. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi, ukończyła Wydział Wokalno–Aktorski, specjalność – śpiew solowy.


Dariusz Gajda
Urodził się w Prudniku, województwo opolskie, gdzie ukończył Studio Piosenki przy Prudnickim Ośrodku Kultury. Porusza się gatunku muzyki pop – dance, stylizowanej na lata 80-te. Na swoim koncie ma wydane 4 albumy studyjne. Przez kilka lat współpracował ze znanym polskim muzykiem, specjalistą muzyki dawnej, wieloletnim szefem zespołu „Ars Nova- Jackiem Urbaniakiem. 19 Grudnia 2003 wystąpił w prestiżowym koncercie na Zamku Królewskim w Warszawie z okazji wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, wspólnie z zespołem muzyki dawnej „Ars Nova” oraz światowej sławy sopranistką Anną Mikołajczyk , podczas którego został wykonany w wersji polskiej hymn Unii Europejskiej „Oda do radości”. Na przełomie 2007/2008 wystąpił w trzech koncertach kolęd z udziałem Jerzego Połomskiego i Wojciecha Siemiona, w oprawie muzycznej „Ars Nova”. Jest wykonawcą, kompozytorem i autorem tekstów, wokalistą, a także członkiem Związku Artystów Scen Polskich (ZASP) i (ZAiKS). Wielokrotnie nominowany do „OSOBOWOŚCI ROKU” w kategorii Kultura. Jego utwór „Noc moich marzeń” został zakwalifikowany do wstępnych preselekcji Eurowizji 2020.

Lidia Kopania – urodziła się Koluszkach
polska piosenkarka, autorka tekstów
wydała trzy albumy studyjne: Intuicja (2006), Przed świtem (2008) i Pod słowami (2015). Pierwszą Singlem „Sleep” zwyciężyła w koncercie „Trendy” podczas festiwalu TOPtrendy 2006. W 2009 reprezentowała Polskę z utworem „I Don’t Wanna Leave” w 54. Konkursie Piosenki Eurowizji organizowanym w Moskwie. Odbyła trasę koncertową po Europie, wystąpiła m.in. na Łotwie, w Mołdawii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Irlandii i na Ukrainie.





Iwona Węgrowska – Pochodzi ze Sląska- Żory. –
polska piosenkarka, autorka tekstów.
wydała dwa albumy studyjne, Singiel „Uwięziona” zajął trzecie miejsce w finale Krajowych Eliminacji do 55 Konkursu Piosenki Eurowizji. W trakcie kariery muzycznej nagrywała z Marianem Lichtmanem, Piotrem Kupichą, Piotrem Rubikiem, Magdą Femme, Dr. Dre, Liroyem i DKA.
Wystąpiła w sztuce teatralnej „Jeśli kochać, to Cygana”.
Prowadzi czynnie działalność charytatywną i czynnie działa zawodowo.

Iwona Manista – Kutryś – Mieszka w okolicach Warszawy
Wokalistka, kompozytorka, pedagog, z wykształcenia aktorka.
Ukończyła studia edukacji muzycznej/artystycznej na Uniwersytecie Łódzkim, podyplomową dyrygenturę chóralną na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, a także Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. W swoim repertuarze mam wiele piosenek oprócz autorskich – piosenki Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory, Jonasza Kofty i inne.
Zdobyła „Kryształowy Kamerton” nagrodę Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR za swoje kompozycje. Śpiewa jazz, piosenki autorskie, aktorskie oraz kabaretowe.


Alicja Markowska – Pochodzi z Warszawy
śpiewaczka związana z różnorodnym repertuarem i gatunkami muzycznymi. Rozpoczęła swą karierę w okresie studiów współpracując z Orkiestrą i Big Bandem Garnizonu Warszawskiego, Reprezentacyjną Orkiestrą Wojska, Polskiego, Orkiestrą MSW. Śpiewała w Chórze Towarzystwa Przyjaciół Filharmonii Narodowej. Jako solistka Warszawskiego Chóru Międzyparafialnego odbyła wiele koncertów w kraju i zagranicą. Była członkiem zespołu Musica Sacra nagrywając ,,Fryderykowie” płyty. Na swoim koncie ma również nagrodę Grand Prix festiwalu Otrzymała nagrodę Grand Prix festiwalu Sakrosong za utwór „Nobody Knows”.
Obecnie zwraca się w kierunku okresu muzyki lat 20-stych i 30 – stych,
planuje nagranie płyty solowej.


Agata Russjan – 19-letnia wokalistka z Sopotu. Artystka o dużej wrażliwości, barwie oraz delikatnej, magicznej melodii, by z osobistymi z emocjami móc oddać się w pełni muzyce oraz dzielić się swoim wewnętrznym światem z publicznością.

Wojtek Dąbrowski – Pochodzi z Warszawy.
autor wierszy, kompozytor piosenek Członek Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR i Stowarzyszenia Autorów Polskich organizator i dyrektor artystyczny Ogólnopolskich Festiwali Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga , laureat Szansy na sukces 1996.
Występuje z własnymi programami autorskimi, recitalami i programami satyrycznymi – Muzyczny Kabaret Wojtka Dąbrowskiego.

Weronika Migda – pochodzi z Sochaczewa.
Jest studentką II roku wokalistyki estradowej na Akademii Muzycznej w Łodzi.
laureatką wielu festiwali wokalnych na terenie całej Polski. Współpracowała wokalnie z Orkiestrą „Cameratą Mazovia”


Karolina Adaszewska – pochodzi z Warszawy.
Pierwsze kroki stawiała w Teatrze Muzycznym „Tintilo”. Wokalistka i autorka tekstów zespołów Hecate Trivia, Ciężkie Dzieciństwo oraz Dziewieje. Prekursorka nurtu ezofolk, z zespołem Dziewieje wystąpiła w finale Dragon Folk Fest.

Oksana Likarenko – pochodzi z Ukrainy
Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, a także programu Erasmus na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu. Występowała w wielu ważnych salach koncertowych, takich jak Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, Opera Krakowska, Filharmonia Kirowohradzka, Schlosstheater Schönbrunn(Wiedeń), Filharmonia Warmińsko-Mazurska. Laureatka Ogólnopolskich oraz Międzynarodowych Konkursów i Festiwali wokalnych.




Wojtek Piotr Rodziewicz „Schanel” – pochodzi z Warszawy
Artysta, który od najmłodszych lat spełnia marzenia związane z muzyką oraz pisze własne teksty.



Angelika Balcerek „Anielka” – pochodzi z Radomia.
Jest laureatką i finalistką licznych konkursów wokalnych, między innymi: „Śpiewajmy poezję” oraz ,,Pamiętajmy o Osieckiej”. Pisze teksty oraz współtworzy muzykę.
Aktualnie studjuje na Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku „wokalistyka estradowa”.


Katarzyna Kopniak- pochodzi z okolic Warszawy.
Laureatka wielu konkursów wokalnych, pisze teksty a jej twórczość artystyczna
ma na celu niesienie pomocy ludziom, którzy najbardziej jej potrzebują

Denis Woźniak – pochodzi z okolic Poznania
Autor tekstów i wokalista.
Znakomicie odnajduje się w stylu muzyki hip-hop oraz pop
Artysta koncertuje w Polsce.
Wystąpił 2 kwietnia 2022 na festiwalu muzyki Disco w Lubinie


Teren C – Pochodzą z okolic Sochaczewa
zespół Country, którego założycielem jest Tomasz Połeć
W latach 80. grali dużo koncertów. Czasami w dość egzotycznych zestawieniach, np. z legendarnym punkowym zespołem Siekiera. Były też wspólne koncerty ze Stanisławem Sojką, czy z niedawno zmarłym Janem „Kyksem” Skrzekiem.
Zespół wykonuje przede wszystkim własne utwory, czasem korzystając ze standardów.
W czerwcu 2017 roku zespół wydał swój debiutancki album pt. „Tak myślę sobie”.

Parę słów o producentach kreatywnych i pomysłodawcach – „Miłość bez granic”

Organizatorami oraz pomysłodawcami są Dariusz Gajda i Krzysztof Rydzelewski, którzy od lat koordynują rożne projekty charytatywne i artystyczne. Pomaganie innym ludziom, zwłaszcza tym najbardziej potrzebującym, od zawsze było ich celem.

Zrealizowane projekty:

2018 – „Życie jest miłością” – album płytowy z największymi przebojami polskiej estrady.
2019 – „Artyści dla niepełnosprawnych” – współorganizowali koncert w Polskim Radiu im. Lutosławskiego „Artyści dla niepełnosprawnych”, nad którym honorowy patronat objęła Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda.
2020 – „Serce dla serca” – płyta na rzecz chorej Iwony z udziałem 55 artystów z Polski i z zagranicy.
2022 – „Gloria Victis” – pieśni powstańcze i patriotyczne w nowych aranżacjach i wykonaniach.

Szczególne podziękowania dla:
Magdaleny Zagrajek i Urszuli Szterner za zdjęcia i cudowną energię
Adama Maćkowskiego za przygotowanie całego projektu graficznego płyty,
Kuby Zawadziło za przygotowanie płyty do produkcji
Michała Wawryniuka „Laboratorium Muzyki” za serce
Mirosława Skorupskiego – „LVX Studio” za bezinteresowną pomoc i życzliwość
Patronów medialnych, partnerów, a w szczególności sponsorowi wydania płyty tłoczni z Jeleniej Góry –
„Art.Music Sp.J. St.Chromiński, K. Łozowski”
oraz wszystkim artystom za ich cudowne serce i energię

Patronat nad płytą objęli:

TVP 2 – Telewizja Polska
LaMetD (La Mode et la Diplomatie) – ekskluzywny magazyn modowo – dyplomatyczno – kulturalny
Odkrywamy idoli – portal kulturalny
ID media – Agencja Wydawniczo – Promocyjna Ilona Adamska
KRP – Katolickie Radio Podlasie
Radio Rekord – rozgłośnia radiowa, działająca w województwie mazowieckim i świętokrzyskim
Dami – Telewizja Radom
Co za dzień.pl – wiadomości z Radomia i regionu, informacje, sport, reportaże, relacje live, zdjęcia, wideo, kalendarium imprez, informator kulturalny
7dni – wiadomości Radom
Express Sochaczewski – tygodnik lokalny powiatu sochaczewskiego
ATV – Telewizja internetowa
DAMOSFERA – zajmuje się szeroko pojętymi zagadnieniami sfery kobiet.
Radio Fest – lokalna rozgłośnia radiowa na Śląsku,
Strefa Music art – niezależny portal muzyczny
Falcon – klub bilardowy
LOKALNA.TV – telewizja regionu świętokrzyskiego
Radio Jasna Góra – polska rozgłośnia katolicka Sanktuarium Jasnogórskiego w Częstochowie
Radio Bezpieczna Podróż – rozgłośnia radiowa, nastawiona na interakcję z odbiorcami i otwarta na współpracę z osobami niepełnosprawnymi.
Planeta kobiet – to ekskluzywny portal dla nowoczesnych, wrażliwych i inteligentnych kobiet, które szukają w życiu najlepszych wartości.
Stowarzyszenie wspierania bezpieczeństwa narodowego- upowszechnianie wartości patriotycznych nowoczesnego społeczeństwa obywatelskiego i identyfikowania się z bezpieczeństwem narodowym
Law Business Quality – magazyn ludzi biznesu
Imperium kobiet – magazyn kobiet spełnionych,
Radio Islanders – łączy Polonię na całym świecie jakościową muzyką
Szczypta Luksusu by Ilona Adamska – skarbnica kobiecych inspiracji, autorytetów, klucz do wygranej potyczki z własnymi słabościami.
Nadmorska Grupa Medialna – w sferze usług medialnych: Twoja Telewizja Morska i Twoja Telewizja Religijna, Chopin Info, portale informacyjne: Nadmorski24.pl, Kociewie24.pl i TelewizjaTTM.pl oraz regionalne radio Norda FM.
Radio CCM – Słychać nas na Śląsku i na Podbeskidziu. A także w Oświęcimiu i okolicach. Radio CCM nadaje na cały świat przez Internet
Radio Nadzieja – Diecezjalne Radio Nadzieja 103,6 FM zostało powołane dekretem Biskupa Łomżyńskiego Stanisława Stefanka. Program ruszył 2 grudnia 2001r., a oficjalne otwarcie nastąpiło 6 stycznia 2002r. Od tamtej pory na trwałe wtopiliśmy się w życie regionu. Program nadajemy 24 godziny na dobę. Na antenie radia można słuchać audycji społecznych, edukacyjnych, rozrywkowych, dyskusji informacyjnych, a także najświeższych wiadomości lokalnych, z terenu diecezji łomżyńskiej oraz z kraju i świata.




Galeria zdjęć

Materiał video

Zespół KADAR. Od lewej: Krzysztof Rydzelewski, Dariusz Gajda
Życie jest Miłością

Życie jest Miłością

Na długie zimowe wieczory po aktywnym dniu przyda się dobre towarzystwo, kubek gorącej herbaty i wygodny fotel. Czego więcej trzeba do szczęścia? Zazwyczaj skupiamy się na tym co niezbędne na co dzień. Zdrowie, sprawunki, praca… Wbrew pozorom naprawdę świat się na tym nie kończy. Nawet pracoholicy, a może szczególnie oni, raz na jakiś czas zatrzymują się i zastanawiają: „A właściwie po co to wszystko?…”.



Oprócz sfery fizycznej i psychicznej mamy też sferę duchową, zazwyczaj zaniedbywaną. A niesłusznie, bo u wielu z nas mocny duch podtrzymuje słabe ciało i dlatego mimo wszystko funkcjonujemy w miarę normalnie. Są też różne sposoby, aby sobie pomóc, szczególnie w depresyjne, szare zimowe dni.



Od zawsze taką rolę pełniła muzyka. Nie musimy być znawcami, żeby poczuć pozytywną energię płynącą z głośnika. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przenosimy się w zaczarowany świat. Czasami piosenka opowiada jakąś historię, czasami jest to skarga na los, innym razem wybuch radości z życia. Wszystko to znajdujemy na płycie Krzysztofa Rydzelewskiego i Dariusza Gajdy z zespołu „Kadar” wydanej pod patronatem “Głosu Seniora”.



Na płycie “Życie jest miłością. Piosenki z tamtych lat” zamieszczono znane i lubiane utwory polskich kompozytorów i autorów tekstów. U wielu z nas wzbudzą one wspomnienia młodości i wydarzeń sprzed lat. Któż nie był zakochany, szczęśliwy, pełen nadziei… Ile się zdarzyło, ile przeżyliśmy, a w tle jedna po drugiej brzmiały właśnie te melodie. Mocny, młody głos nadaje starym przebojom nowe brzmienie. Może forma czasem jeszcze niedoskonała, jednak wyrazista aranżacja dobrze wróży na przyszłość. I nie tylko o przyszłość wykonawców tu chodzi, ale o każdego z nas. Nigdy nie jest za późno na odkrycie siebie na nowo, na nowe aranżacje, na współbrzmienie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.


21 listopada 2018 roku o godzinie 17.30 w Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla, w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy odbędzie się premiera płyty „Życie jest miłością. Piosenki z tamtych lat” zespołu KADAR. Będzie to muzyczna podróż do „złotej ery” polskiej piosenki lat 60-70-80-tych. Podczas ogólnopolskiej premiery płyty, spotkanie poprowadzi Anna Greyman.
Wydarzenie swoją obecnością zaszczycą Goście Honorowi: Bernard Ładysz (aktor i światowej sławy śpiewak operowy, który jako jedyny polski artysta śpiewał z Marią Callas ) i jego małżonka Leokadia Rymkiewicz-Ładysz (śpiewaczka operowa), Andrzej Płonczyński (pianista, wirtuoz i legendarny polski akompaniator, współpracujący niegdyś z Anną German) wraz z żoną Kirą Andrea Płonczyńską (występowała na największych scenach w kraju i za granicą, śpiewając często duety między innymi z Bernardem Ładyszem i Bogusławem Morką), Krzysztof Cwynar (kompozytor i piosenkarz, który stworzył niezapomniany duet z Anną German w piosence „Byle tylko ze mną”), Bohdan Łazuka (aktor teatralny i filmowy, piosenkarz), Wojciech Dąbrowski (dyrektor Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga), Barbara Nieman (solistka Teatru Wielkiego, żona nieżyjącego już dyrygenta i skrzypka Stefana Rachonia), Jolanta Kubicka(piosenkarka), Rena Rolska (piosenkarka i aktorka), Anna Czachorowska (poetka, edytor i animator kultury, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej im. Ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie), Agnieszka Metko (autorka poezji, tekstów piosenek, edukacyjnych nagradzanych książek dla dzieci, projektów graficznych i muzycznych, wokalistka), Filip Borowski (satyryk, tekściarz, aktor, konferansjer i twórca kabaretu „Filip z Konopii”).

Zespół KADAR istnieje od 2017 roku. Tworzy go dwóch sympatycznych wokalistów i muzyków Dariusz Gajda i Krzysztof Rydzelewski.

Ich romans z piosenką, ale każdego z nich osobno, rozpoczął się w 2003 roku. Brali udział w wielu spektakularnych konkursach, festiwalach i przeglądach piosenkarskich, realizując przy okazji własne autorskie projekty na popularyzację polskiej piosenki. Wpadli na siebie przypadkowo podczas imprezy karaoke w Warszawie. Darek śpiewał wówczas „You’re My Heart, You’re My Soul” zespołu Modern Talking, a Krzysztof „Gdzie się podziały tamte prywatki” Wojciecha Gąssowskiego. Od słowa do słowa i okazało się, że mają podobny gust muzyczny i zachwycają ich klimaty „złotej ery” polskiej piosenki lat 60-70-80-tych.

Dzisiaj nie pamiętają, który z nich pierwszy zaproponował współpracę. Wiadomo natomiast, że ich „nieśmiała” do tej pory przygoda z piosenką rozpoczęła się na dobre i wkrótce zaowocowała pierwszym wspólnym projektem. We wrześniu 2017 roku powołali do życia zespół dancingowo-biesiadny KADAR, a już niespełna miesiąc później zadebiutowali w Międzypokoleniowej Klubokawiarni przy ul. Anielewicza 3/5 w Warszawie. Od tego czasu realizują projekt za projektem.

Dariusz Gajda – kontra tenor (nie tylko śpiewa, ale komponuje i pisze teksty piosenek. Doskonale czuje się zarówno w repertuarze rozrywkowym, jak i operowym. Przez kilka lat współpracował z Jackiem Urbaniakiem, znanym polskim muzykiem, specjalistą muzyki dawnej oraz wieloletnim szefem zespołu „Ars Nova” i członkiem komisji corocznych nagród muzycznych Akademii Fonograficznej „Fryderyki”. Występował także u boku gwiazd polskiej sceny operowej, w tym z Anną Mikołajczyk, światowej sławy sopranistką).

Krzysztof Rydzelewski – bas baryton (laureat licznych konkursów i festiwali, w tym: Międzynarodowego Festiwalu Poloneza w Warszawie, Międzynarodowego Konkursu „Kultura Romansu”, Międzynarodowego Wokalnego Konkursu „Wiktoria” poświęconego twórczości Anny German, XXV International Festival „Chorus Inside”Summer (Italy), Dni Śródmieścia m.st. Warszawy. Podczas występów akompaniowali mu wybitni muzycy, m.in.: Włodzimierz Nahorny i Eugeniusz Majchrzak).

Na ich repertuar składają się zarówno piosenki, które przed laty „królowały” na krajowych i zagranicznych listach przebojów, jak i utwory autorskie. Koncerty ich są niezwykle energetyczne i przyjmowane przez publiczność zawsze z ogromnym entuzjazmem. Grają i śpiewają dla wszystkich, ale – jak sami podkreślają – najchętniej lubią występować dla seniorów. I to właśnie z myślą o nich stworzyli projekt w postaci płyty CD „Życie jest miłością. Piosenki z tamtych lat”.

Galeria zdjęć

Materiał video

Serdecznie dziękujemy wszystkim patronom medialnym, dzięki którym o płycie zespołu „Kadar”
„Życie jest miłością, piosenki z tamtych lat” mogli się dowiedzieć słuchacze oraz widzowie.
Ale szczególne podziękowania należą się dla:


icon

Radio Polonia

Za prezentowanie naszej twórczości słuchaczom w Londynie. Ale w szczególności dziękujemy Panu Zbigniewowi Szaremu , za to , że przyjechał na naszą premierę płyty
aż z Londynu. Jeszcze raz dziękujemy.

icon

Piotr Możdżeń

Za wykonanie przepięknej okładki oraz za wszystkie zdjęcia podczas naszych koncertów i wiarę w nas.

icon

Pracownia Cukiernicza Olczak i Syn

Za przygotowanie tak pysznego
i okazałego tortu.

icon

Biblioteka Publiczna Praga-Południe

Za pomoc w przygotowaniu i zorganizowaniu oraz udostępnienie sali

icon

TVP3 Warszawa

Za zaproszenie do porannego programu Warszawski Dzień.

.

icon

Burmistrz dzielnicy Praga-Południe

Za tak wielkie wyróżnienie i docenienie naszej pracy.?

A także patronów medialnych, za ciekawe wywiady oraz artykuły o płycie i zespole:

icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon
icon

55 artystów postanowiło pomóc nagrywając wspólną płytę, by pomoc Iwonce w walce o zdrowie.

Serce dla Serca”👌🥰❤
Czyli ostatnia szansa na życie Iwony Glazer, dla której jedynym ratunkiem jest natychmiastowa i kosztowna operacja w USA.
To właśnie dlatego powstał projekt muzyczny „Serce dla Serca”, w którym udział wzięli tak znani artyści jak : Golec uOrkiestra, Kayah czy Irena Santor Dariusz Gajda, Krzysztof Rydzelewski i wielu innych artystów.
Wspomniany album składa się z trzech różnych gatunkowo płyt i opatrzony jest książeczką. W niej oprócz historii Iwony, znajdą Państwo autografy ponad 50 polskich i włoskich artystów, którzy wzięli udział w projekcie.
Album ukazał się w marcu 2021 roku i jest „cegiełką”, a dochód z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc Iwonie Glazer.
Do projektu, poprzez zakup albumu, mogą przyłączyć się wszyscy ludzie dobrej woli, którzy wierzą w to, że pomoc innym jest odruchem serca.

Galeria zdjęć

Materiał video